Funkcjonowanie komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w wymiarze formalno-prawnym

Zagadnienia dotyczące prawnych i praktycznych aspektów funkcjonowania komisji rozwiązywania problemów alkoholowych

Kilka słów o szkoleniu

W ramach szkolenia podjęte zostaną zagadnienia dotyczące prawnych i praktycznych aspektów funkcjonowania komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Praktyczny wymiar szkolenia pozwala zrozumieć, w jaki sposób powinny działać komisje rozwiązywania problemów alkoholowych, które stanowią istotny element lokalnych systemów przeciwdziałania uzależnieniom. Program szkolenia uwzględnia również analizę przepisów, które znalazły się w ustawie o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości i wynikających z niej metodycznych etapów profesjonalnego pomagania wobec środowiska z problemem uzależnień. Szkolenie ma charakter wykładowy i kończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.

• Poznanie zadań i obowiązków komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.
  • Nabycie umiejętności dokumentowania podejmowanych działań wobec środowiska.
    z problemem uzależnienia.
  • Nabycie umiejętności wydatkowania pieniędzy z budżetu przeznaczonego na
    działalność Komisji.
  • Zwiększenie skuteczności współpracy w ramach Komisji.

Uczestnik szkolenia będzie posiadał wiedzę na temat swoich obowiązków wynikających z pracy w komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz idei pracy w strukturze tychże komisji. Ponadto szkolenie wyposaża w wiedzę dotyczącą specyfiki zadań stawianych przedstawicielom instytucji, wchodzących w skład komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Podczas szkolenie uczestnik nabywa również umiejętność realizowania i prawidłowego dokumentowania zadań oraz obowiązków, zostaje zaznajomiony z metodyką działania komisji rozwiązywania problemów alkoholowych– szkolenie przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy interdyscyplinarnej na rzecz środowiska domowego z problemem uzależnienia.

Skrócony program szkolenia:

1. Zadania i obowiązki Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  2. Funkcje opiniująco-kontrolne Komisji.
  3. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
  4. Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz
    Przeciwdziałania Narkomanii.
  5. Zarządzanie budżetem przeznaczonym na działania Komisji.

gkrpagkrpa-oraz-zi

pracownicy-socjalnizespol-interdyscyplinarny

Praca z osobami doświadczającymi przemocy domowej

Wybrane kierunki oddziaływań w wymiarze prawnym, metodycznym oraz praktycznym