Nie dla cyberprzemocy – pogadanka profilaktyczna dla rodziców

Racjonalne korzystanie z zasobów sieci – jak nauczyć tego swojego dziecka?

Kilka słów o warsztacie:

Spotkanie „Nie dla cyberprzemocy” koncentruje się wokół tematyki nowoczesnych mediów w życiu człowieka oraz zagrożeń wynikających z ich niewłaściwego użytkowania, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy. W aktualnym, zinformatyzowanym świecie, gdzie technologia mocno związana jest z pracą, nauką czy też rozrywką, koniecznością jest zwracanie uwagi na sprawę bezpieczeństwa w sieci. Rzeczywistość młodych ludzi również bardzo mocno przenosi się do świata wirtualnego. Zważając na to, osoby odpowiedzialne za wychowanie i opiekę nad dorastającymi potrzebują posiadać wiedzę i umiejętności pozwalające na ich świadomą formację w zakresie racjonalnego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni. Proponowane zajęcia to okazja do zdobycia fachowych informacji na wskazany temat, a uczestnicząc w nich rodzic dowie się m. in. jakie są zagrożenia wynikające korzystania z sieci, jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach związanych z życiem wirtualnym czy też jakie umiejętności przydają się użytkownikom Internetu. Podczas spotkania rodzice będą też zachęceni do refleksji nad swoimi działaniami w sieci, bowiem poprzez zachowanie własnego bezpieczeństwa, łatwiej będzie im kształtować ten nawyk u dzieci. Pogadanka ma formę warsztatową i służy głównie treningowi umiejętności, który realizowany jest za pomocą ćwiczeń, co w założeniu stanowi najbardziej skuteczny sposób uczenia się.

Cele szczegółowe:

  • Uczestnik poznaje rolę nowoczesnych technologii w życiu człowieka.
  • Uczestnik poznaje bezpieczne sposoby korzystania z technologii.
  • Uczestnik jest świadomy zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież podczas korzystania z Internetu.
  • Uczestnik ćwiczy rozmowę z dzieckiem nakierowaną na bezpieczeństwo w sieci.

Zakres tematyczny:

  1. Wprowadzenie w tematykę spotkania poprzez wskazanie roli technologii informacyjno-komunikacyjnych w życiu dzieci i młodzieży oraz jej pozytywnych i negatywnych stron.
  2. Zidentyfikowanie zagrożeń występujących w sieci i wyjaśnienie pojęcia cyberprzemocy.
  3. Racjonalne korzystanie z zasobów sieci – jak nauczyć tego swojego dziecka?
  4. Rozmowa z dzieckiem na temat jego działań w przestrzeni wirtualnej wraz ze wskazaniem i egzekwowaniem zasad, którymi należy posługiwać się w Internecie – ćwiczenia.
  5. Postępowanie w przypadku podejrzenia lub rozpoznania cyberprzemocy w życiu dziecka.
  6. Metody ochrony przed zagrożeniami wirtualnymi.
  7. Ogólnodostępne źródła wsparcia w przypadku problemów dotyczących nowoczesnych technologii – gdzie warto szukać pomocy?
  8. Pytania uczestników i podsumowanie.

Korzyści:

  • Znajomość narzędzi, które pomogą rodzicom wspierać dziecko w bezpiecznym korzystaniu z technologii.
  • Poznanie metod ochrony dzieci przed zagrożeniami wirtualnymi.

W celu otrzymania oferty zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy.

Ważne informacje
Masz pytania? Wyślij formularz lub zadzwoń: 500 227 600.
Wyślij formularz kontaktowy

Wyślij formularz kontaktowy

Wypełnij formularz w celu poznania szczegółów, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Biuro czynne
8:00 - 16:00

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie prowadzimy szkolenia i warsztaty?
    Zajęcia prowadzimy stacjonarnie we wskazanym przez klienta miejscu. Dojeżdżamy do siedziby a w razie potrzeby wynajmujemy salę zewnętrzną. Prowadzimy również szkolenia w formie online.
  • Czy szkolenia/warsztaty są płatne?
    Tak, zajęcia są płatne. Na prośbę klienta pomagamy w pozyskaniu funduszy na tego rodzaju działania. Wiele instytucji publicznych ma możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy z różnych projektów, z kolei placówki oświaty mogą wnioskować o finansowanie działań profilaktycznych do Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  • Jaki jest koszt zajęć?
    Dokładny koszt z ofertą kalkuluje nasz zespół po krótkiej rozmowie telefonicznej lub zapytaniu w formie e-mail. Na koszt wpływa tematyka zajęć, czas trwania, ich częstotliwość, jak również dodatkowe preferencje jak np. konkretna osoba do prowadzenia zajęć. W zależności od tych wytycznych przygotujemy dla Was ofertę współpracy.
  • Skąd jesteśmy?
    Nasza główna siedziba znajduje się pod Krakowem w miejscowości Limanowa. Natomiast szkolimy w całej Polsce. Współpracujemy z trenerami w wielu województwach, jesteśmy również bardzo mobilni, dlatego chętnie podejmujemy się współpracy w różnych zakątkach Polski. Co zresztą możecie zobaczyć na mapie w zakładce "O NAS".

Pozostałe szkolenia

nauczycielepomoc-spolecznapracownicy-socjalniprojekty-i-dokumentyszkoly

Standardy ochrony małoletnich

Ochrona przed krzywdzeniem dzieci to zadanie dla wielu podmiotów. Dlaczego i kto jest zobowiązany wprowadzić standardy ochrony małoletnich?
szkolyuczniowie
Program profilaktyczny Debata

Program rekomendowany Debata

Profilaktyka uzależnień od alkoholu
szkolyuczniowie
Program profilaktyczny Cukierki

Program profilaktyczny Cukierki

Rozwijanie umiejętności życiowych uczniów klas I-III
szkolyuczniowie

Naprzeciw przemocy

Jak wyrażać trudne dla nas emocje czy uczucia, by nie ranić siebie i innych?
cross-circle