Realizacja procedury „Niebieskie Karty” przez nauczycieli

Postępowanie szkoły w przypadku podejrzenia o zastosowanie przemocy

Kilka słów o warsztacie:

Szkolenie dotyczy zagadnień związanych z przemocą i sfokusowane jest wokół przeprowadzania procedury Niebieskie Karty. Tematyka przemocy w rodzinie przedstawiana jest ze szczególnym uwzględnieniem dziecka jako ofiary i właśnie w tym kontekście przybliżone są treści dotyczące zadań przedstawicieli szkoły w realizacji procedury NK. Trener posługuje się metodami ćwiczeniowymi nakierowanymi na pracę z przykładowymi przypadkami prowadzenia procedury. Udziela również wskazówek przydatnych do zastosowania w praktyce i dzieli się doświadczeniami w zakresie otwierania  i zamykania NK. Szkolenie to jest odpowiedzią na potrzeby pracowników oświaty, którzy w trosce o uczniów chcą rozwijać swoje kompetencje.

Cele szczegółowe:

 • Uczestnik poznaje problematykę przemocy w rodzinie ze szczególnym uwzględnieniem
  dziecka jako ofiary.
 • Uczestnik systematyzuje zagadnienia dotyczące roli, zadań i kompetencji nauczycieli
  w kontekście realizacji procedury NK.
 • Uczestnik ćwiczy prowadzenie rozmowy z uczniem nakierowanej na rozpoznanie bądź
  wykluczenie problemu przemocy.

Zakres tematyczny:

 1. Podstawowe informacje dotyczące przemocy w rodzinie: definicja i rozpoznawanie zjawiska, psychologiczny profil sprawcy (rodzica) i ofiary przemocy domowej (dziecka).
 2. Postępowanie szkoły w przypadku podejrzenia o zastosowanie przemocy wobec ucznia lub jej rozpoznania: zadania wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie procedury NK oraz wzorów formularzy NK – uruchamianie procedury i omówienie poszczególnych etapów.
 3. Współpraca z innymi służbami w celu koordynacji działań na rzecz dziecka z rodziny przemocowej – idea działań interdyscyplinarnych, przedstawiciel oświaty jako członek Zespołu Interdyscyplinarnego  ćwiczenia.
 4. Symulacja rozmowy z uczniem nakierowanej na rozpoznanie bądź wykluczenie problemu przemocy.
 5. Dobre praktyki, wymiana doświadczeń uczestników, pytania i odpowiedzi.

Korzyści:

 • Uporządkowanie informacji dotyczących zjawiska przemocy z uwzględnieniem aspektów prawnych, administracyjnych i psychologicznych.
 • Trening umiejętności w zakresie działań służących pomocy dziecku krzywdzonemu, w tym ustalenia bądź wykluczenia problemu przemocy oraz uruchamianie procedury NK.
 • Materiały szkoleniowe i certyfikat uczestnictwa.

W celu otrzymania oferty zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy.

Ważne informacje
Masz pytania? Wyślij formularz lub zadzwoń: 500 227 600.
Wyślij formularz kontaktowy

Wyślij formularz kontaktowy

Wypełnij formularz w celu poznania szczegółów, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Biuro czynne
8:00 - 16:00

Najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie prowadzimy szkolenia i warsztaty?
  Zajęcia prowadzimy stacjonarnie we wskazanym przez klienta miejscu. Dojeżdżamy do siedziby a w razie potrzeby wynajmujemy salę zewnętrzną. Prowadzimy również szkolenia w formie online.
 • Czy szkolenia/warsztaty są płatne?
  Tak, zajęcia są płatne. Na prośbę klienta pomagamy w pozyskaniu funduszy na tego rodzaju działania. Wiele instytucji publicznych ma możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy z różnych projektów, z kolei placówki oświaty mogą wnioskować o finansowanie działań profilaktycznych do Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 • Jaki jest koszt zajęć?
  Dokładny koszt z ofertą kalkuluje nasz zespół po krótkiej rozmowie telefonicznej lub zapytaniu w formie e-mail. Na koszt wpływa tematyka zajęć, czas trwania, ich częstotliwość, jak również dodatkowe preferencje jak np. konkretna osoba do prowadzenia zajęć. W zależności od tych wytycznych przygotujemy dla Was ofertę współpracy.
 • Skąd jesteśmy?
  Nasza główna siedziba znajduje się pod Krakowem w miejscowości Limanowa. Natomiast szkolimy w całej Polsce. Współpracujemy z trenerami w wielu województwach, jesteśmy również bardzo mobilni, dlatego chętnie podejmujemy się współpracy w różnych zakątkach Polski. Co zresztą możecie zobaczyć na mapie w zakładce "O NAS".

Pozostałe szkolenia

nauczycielepomoc-spolecznapracownicy-socjalniprojekty-i-dokumentyszkoly

Standardy ochrony małoletnich

Ochrona przed krzywdzeniem dzieci to zadanie dla wielu podmiotów. Dlaczego i kto jest zobowiązany wprowadzić standardy ochrony małoletnich?
szkolyuczniowie
Program profilaktyczny Debata

Program rekomendowany Debata

Profilaktyka uzależnień od alkoholu
szkolyuczniowie
Program profilaktyczny Cukierki

Program profilaktyczny Cukierki

Rozwijanie umiejętności życiowych uczniów klas I-III
szkolyuczniowie

Naprzeciw przemocy

Jak wyrażać trudne dla nas emocje czy uczucia, by nie ranić siebie i innych?
cross-circle