3 dniowe szkolenie dla Pracowników Socjalnych, Zespołów Interdyscyplinarnych oraz GKRPA

Praca Socjalna na rzecz wspierania rodziny - praktyka, nowe przepisy i wytyczne

25-27 Września - Szkolenie wyjazdowe - Krościenko nad Dunajcem

Praca Socjalna na rzecz wspierania rodziny - praktyka, nowe przepisy i wytyczne

  • Bezpieczeństwo pracownika socjalnego w trakcie wykonywania czynności zawodowych
  • Działalność zespołu interdyscyplinarnego oraz grup diagnostyczno-pomocowych w myśl znowelizowanych przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. ,Procedura „Niebieskie Karty”
  • Funkcjonowanie komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w wymiarze formalno-prawnym.
  • Ustawa o pomocy społecznej w praktyce i orzecznictwie – nowelizacja przepisów

Łącznie 18 godzin szkoleń.

Prowadzący - dr Michał Gluzek

Doktor nauk społecznych, certyfikowany superwizor pracy socjalnej (certyfikat Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej), specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowany trener umiejętności społecznych TUS SST oraz certyfikowany trener programów profilaktycznych, rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (Unplugged oraz Debata). Ukończona specjalizacja w zakresie organizacji pomocy społecznej. Absolwent licznych szkoleń z zakresu pracy socjalnej, interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz ewaluacji (m. in. ukończony całościowy kurs w Polskim Towarzystwie Ewaluacyjnym w Warszawie). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w ośrodku interwencji kryzysowej na stanowisku pracownika socjalnego – interwenta kryzysowego, miejskim ośrodku pomocy społecznej na stanowisku pracownika socjalnego, następnie specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz koordynatora zespołu pracowników socjalnych ds. procedury ,,Niebieskie Karty”, pełnił również funkcję przewodniczącego miejskiego zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Aktualnie zawodowo zajmuje się konsultowaniem ośrodków pomocy społecznej. Superwizor pracy socjalnej w ogólnopolskim projekcie pn. ,,Wsparcie rozwoju pracowników polskiego systemu pomocy społecznej” realizowanego przez Polskie Towarzystwo Superwizji Pracy Socjalnej we współpracy z UNICEF. Przeprowadził szkolenia dla pracowników socjalnych oraz asystentów rodziny w obszarze pracy socjalnej w ponad stu instytucjach pomocy społecznej na terenie całego kraju. Prelegent licznych konferencji międzynarodowych oraz krajowych (m. in. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki). Laureat stypendium Austriackiego Ministerstwa Nauki, Badań i Ekonomii: Vienna University of Applied Sciences, Social Work and Social Economy. Wielokrotnie otrzymał stypendium rektora dla najlepszych doktorantów. Autor artykułów i publikacji z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ewaluacji w pomocy społecznej oraz interwencji kryzysowej. Prowadzi zajęcia na kierunku socjologia oraz praca socjalna z zakresu historii pracy socjalnej, zagadnień patologii i profilaktyki społecznej, treningu interpersonalnego oraz instytucji polityki i pomocy społecznej.

Napisz lub wyślij formularz aby otrzymać szczegółową ofertę.

 

 

 

 

Ważne informacje

Krościenko nad Dunajcem
25/09/2024
18 godzin szkoleń
Zapytaj o ofertę

Zapisz się aby otrzymywać aktualne informacje o naszych szkoleniach i innych nowościach w branży!

Zapisując się na nasz newsletter otrzymujesz aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach, m.in. o darmowych szkoleniach, aktualnej ofercie. Dodatkowo wysyłamy artykuły z naszej strefy wiedzy: informacje z zakresu profilaktyki, metodyki pracy oraz zmian w ustawach.
standardy ochrony małoletnich

Najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie prowadzimy szkolenia i warsztaty?
    Zajęcia prowadzimy stacjonarnie we wskazanym przez klienta miejscu. Dojeżdżamy do siedziby a w razie potrzeby wynajmujemy salę zewnętrzną. Prowadzimy również szkolenia w formie online.
  • Czy szkolenia/warsztaty są płatne?
    Tak, zajęcia są płatne. Na prośbę klienta pomagamy w pozyskaniu funduszy na tego rodzaju działania. Wiele instytucji publicznych ma możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy z różnych projektów, z kolei placówki oświaty mogą wnioskować o finansowanie działań profilaktycznych do Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  • Jaki jest koszt zajęć?
    Dokładny koszt z ofertą kalkuluje nasz zespół po krótkiej rozmowie telefonicznej lub zapytaniu w formie e-mail. Na koszt wpływa tematyka zajęć, czas trwania, ich częstotliwość, jak również dodatkowe preferencje jak np. konkretna osoba do prowadzenia zajęć. W zależności od tych wytycznych przygotujemy dla Was ofertę współpracy.
  • Skąd jesteśmy?
    Nasza główna siedziba znajduje się pod Krakowem w miejscowości Limanowa. Natomiast szkolimy w całej Polsce. Współpracujemy z trenerami w wielu województwach, jesteśmy również bardzo mobilni, dlatego chętnie podejmujemy się współpracy w różnych zakątkach Polski. Co zresztą możecie zobaczyć na mapie w zakładce "O NAS".

Pozostałe wydarzenia

cross-circle