Genesis Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe
Szkolenia i warsztaty dla Instytucji Pomocowych oraz Oświaty
Mapa naszych realizacji
w 2023 roku
Jeden zespół ekspertów,
który zajmie się tym wszystkim
Badanie potrzeb
Wybór kadry
Koordynowanie projektu
Pozyskanie środków na szkolenia
Opracowania dokumentów
Indywidualne projekty
Poznaj naszych ekspertów
dr Michał Gluzek
Obszary tematyczne szkoleń i warsztatów:
- Praca Socjalna
- Przeciwdziałanie przemocy domowej
- Rozwiązywanie problemów alkoholowych
- Programy rekomendowane dla szkół
- Profilaktyka społeczna
Odbiorcy szkoleń:
- Pracownicy instytucji pomocowych
- Pracownicy Oświaty
- Dzieci i młodzież
Doktor nauk społecznych (Uniwersytet Śląski w Katowicach), socjolog, pracownik socjalny, metodyk pracy socjalnej, certyfikowany superwizor pracy socjalnej (certyfikat Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej), specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat Instytutu Psychologii Zdrowia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie), certyfikowany trener umiejętności społecznych TUS SST oraz certyfikowany trener programów profilaktycznych, rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (Debata, Unplugged). Ukończona specjalizacja w zakresie organizacji pomocy społecznej (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie). Absolwent licznych szkoleń z zakresu pracy socjalnej, interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz ewaluacji (m. in. ukończony całościowy kurs w Polskim Towarzystwie Ewaluacyjnym w Warszawie). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w ośrodku interwencji kryzysowej na stanowisku pracownika socjalnego – interwenta kryzysowego, miejskim ośrodku pomocy społecznej
na stanowisku pracownika socjalnego, następnie specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy
w rodzinie oraz koordynatora zespołu pracowników socjalnych ds. procedury ,,Niebieskie Karty”, pełnił również funkcję przewodniczącego miejskiego zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Aktualnie zawodowo zajmuje się konsultowaniem ośrodków pomocy społecznej w zakresie metodyki pracy socjalnej oraz pracy z osobami stosującymi i doświadczającymi przemocy. Superwizor pracy socjalnej w ogólnopolskim projekcie pn. ,,Wsparcie rozwoju pracowników polskiego systemu pomocy społecznej” realizowanego przez Polskie Towarzystwo Superwizji Pracy Socjalnej we współpracy z UNICEF. Przeprowadził szkolenia dla pracowników socjalnych oraz asystentów rodziny w obszarze metodyki pracy socjalnej w ponad dwustu instytucjach pomocy społecznej na terenie całego kraju. Prelegent licznych konferencji międzynarodowych oraz krajowych (m. in. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki). Laureat stypendium Austriackiego Ministerstwa Nauki, Badań i Ekonomii: Vienna University of Applied Sciences, Social Work and Social Economy. Autor artykułów i publikacji z zakresu pracy socjalnej, ewaluacji w pomocy społecznej oraz interwencji kryzysowej.
Greta Starecka-Kwaśny
Obszary tematyczne szkoleń i warsztatów:
- Przemoc i konflikty
- Mediacje rówieśnicze i zawodowe
- Profilaktyka uzależnień
- Programy rekomendowane
- Profilaktyka społeczna
Odbiorcy szkoleń:
- Pracownicy Oświaty
- Pracownicy administracji publicznej
- Dzieci i młodzież
Dyplomowana mediatorka, wpisana na listę prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie. Trenerka umiejętności społecznych, pracująca warsztatowo w zakresie poszerzania kompetencji społecznych i emocjonalnych. Specjalistka w zakresie profilaktyki, diagnozy i terapii e-uzależnień wśród dzieci i młodzieży, I i II stopnia. Certyfikowana realizatorka programów rekomendowanych „Debata” i „Unplugged”, oraz innych, związanych ze środkami psychoaktywnymi i e-papierosami. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą w tematyce hejtu, bullingu, agresji i przemocy. Zainteresowania z obszaru radzenia sobie ze stresem, problemami emocjonalnymi, agresją, przemocą pozwalają na pracę zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Pracuje warsztatowo w nurcie porozumienia bez przemocy NVC Marshalla Rosenberga, wzmacniając asertywność w komunikacji, ucząc narzędzi zapobiegania konfliktom (również rówieśniczym). Pomaga w zrozumieniu i akceptacji emocji, zachowania dzieci, ich świata i relacji z rówieśnikami, oraz dorosłymi. Stawia na ciągły rozwój - ukończyła szereg szkoleń: w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, coachingu, interwencji kryzysowej, komunikacji interpersonalnej, doradztwa zawodowego i zarządzania czasem. Prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia Mediacji i Edukacji, które corocznie realizuje na terenie woj. lubuskiego i miasta Gorzowa Wlkp. wiele autorskich projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Jadwiga Pauli
Obszary tematyczne szkoleń:
- Praca Socjalna
- Tworzenie dokumentów strategicznych
- Integracja Społeczna
Odbiorcy szkoleń:
- Pracownicy instytucji pomocowych
- Pracownicy Socjalni
Jestem absolwentką socjologii UJ, Od 1981r. pracowałam w instytucjach pomocy społecznej wykonując zarówno zadania polegające na bezpośredniej pracy z osobami potrzebującymi wsparcia jako pracownik socjalny, trener zatrudnienia wspieranego, Job-coach, jak również z zakresu zarządzania – m.in. dyrektor ROPS w Krakowie (1999-2009), czy kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób psychicznie chorych (2016-2020). Zadania praktycznej pomocy łączę z działalnością dydaktyczną i szkoleniową.
W latach 1999-2012 współpracowałam z krakowskimi uczelniami Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Pedagogicznym, Krakowską Akademią im. A.F. Modrzewskiego w charakterze wykładowcy (metodyka pracy socjalnej, polityka społeczna, zarządzanie społecznymi zadaniami publicznymi,) i nauczyciela praktyk zawodowych. W tym okresie byłam również Przewodniczącą Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, ds. stopni specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny. Od 2009 roku prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą – firma szkoleniowa. Zrealizowałam ponad 5000 h szkoleniowych i doradczych dla pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej m.in. z zakresu instrumentów i metod aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem.
Inicjowałam i realizowałam projekty społeczne na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w tym międzynarodowe i finansowane ze środków UE – m.in. IW EQUAL z zakresu ekonomii społecznej: „Akademia Przedsiębiorczości. Rozwój alternatywnych form zatrudnienia”. W latach 2010- 2012 brałam udział w opracowaniu standardów usług społecznych i pracy socjalnej w związku z realizacją projektu PO KL 1.18. Jestem współautorką podręcznika instruktażowego z zakresu standardów usług w pomocy społecznej Standardy usług społecznych.
Współpracuję z administracją publiczną, m.in. z gminami i powiatami w opracowywaniu strategii rozwiązywania problemów społecznych i wieloletnich programów naprawczych.(m.in. m. Bytom, powiat tatrzański, Gminy Osiek, Zabierzów, Kęty) oraz w charakterze eksperta, m.in.: konsultacja ekspercka planów regionalnych Ekonomii Społecznej województwa śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego (2011 -2012), konsultacja ekspercka w zakresie oceny narzędzi do profilowania pakietu wsparcia dla osób bezrobotnych w projekcie realizowanym przez WORK SERVICE (2014), konsultacja ekspercka modelu Trenera Zatrudnienia Wspieranego opracowanego w ramach Projektu POKL 7.2.1 „ABC gospodarki społecznej” na zlecenie WUP Kraków, ekspert w projekcie EU –China: „Social Protection Reform Project” (2016).
Od 2008r posiadam uprawnienia coacha – certyfikat ICC. Od 2013r. prowadzę superwizję dla pracowników socjalnych, w 2017r. uzyskałam certyfikat superwizora pracy socjalnej Nr6/2017.
Moja ulubiona aktywność fizyczna to wędrówki górskie i wyprawy rowerowe.
Joanna Szuszkiewicz
Obszary tematyczne szkoleń i warsztatów:
- Neurodydaktyka
- Emocje i zdrowie psychiczne
- Profilaktyka uzależnień
- Programy rekomendowane
- Profilaktyka społeczna
Odbiorcy szkoleń:
- Rodzice
- Dzieci i młodzież
- Pracownicy instytucji pomocowych
Psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, pracuje metodami aktywnymi, wykorzystując odkrycia neurodydaktyki. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących komunikacji, rozwiązywania konfliktów, budowania relacji, poczucia własnej wartości radzenia sobie ze stresem oraz motywowania. Certyfi-kowany trener programów rekomendowanych takich jak Debata, Unplugged czy Cukierki.
WYKSZTAŁCENIE
*Szkoła trenerów „SIEĆ”, Pracownia Psychologiczna PLUS - Trener umiejętności psychospołecznych
*Uniwersytet Ekonomiczny: studia podyplomowe - Coaching przywódczy i trenerski
*Dolnośląska szkoła Wyższa: Studia magisterskie - Psychologia edukacji z coachingiem
*Politechnika Wrocławska: Mgr. Inż. Klimatyzacji, ogrzewnictwa i instalacji sanitarnych
*W trakcie kończenia studiów magisterskich z Psychologii.
DOŚWIADCZENIE
*Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość we Wrocławiu – trener rozwoju osobistego:
prowadzenie i tworzenie warsztatów rozwojowych, m.in. Odkrywanie talentów, Mocne strony,
Motywacja – jak się zmotywować do akcji?,
*Centrum Edukacji Społecznej we Wrocławiu – trener rozwoju osobistego:
prowadzenie autorskich szkoleń: Wartości, czym tak naprawdę się kierujemy?, Zarządzaj swoim
czasem, W poszukiwaniu swojej drogi zawodowej,
*Własna działalność gospodarcza – warsztaty/szkolenia/coaching – trener, coach:
prowadzenie szkoleń rozwojowych, warsztaty profilaktyczne, coaching indywidualny w ramach
projektów społecznych dla dzieci i dorosłych
KURSY I SZOLENIA
*”Karty Milowe w szkole i przedszkolu” - warsztat dla specjalistów,
*”Zasoby i dobre pytania w coachingu, Izba Coachingu,
*”Fokus na pracę – warsztaty z The Coaching Maps”, Izba Coachingu,
*”Postaw na talenty. Zarządzanie sobą na Zielonej Ścieżce”, Akademia Leona Koźmińskiego,
*”Coaching kariery – w poszukiwaniu dróg możliwych”, Coaching Space,
*Coaching grupowy i zespołowy”, Profi Biznes Group.
Dorota Stanisławczyk
Obszary tematyczne szkoleń i warsztatów:
- Praca Socjalna
- Zespoły Interdyscyplinarne
- Profilaktyka przemocy
- GKRPA
Odbiorcy szkoleń:
- Pracownicy Socjalni
- Członkowie GKRPA oraz ZI
- Pracownicy instytucji pomocowych