W ramach szkolenia podejmowane są zagadnienia dotyczące prawnych i praktycznych aspektów pracy z rodziną z problemem przemocy domowej. Praktyczny wymiar szkolenia pozwala zrozumieć, w jaki sposób funkcjonują rodziny w których występuje przemoc i jakie zadania oraz obowiązki zostały przypisane asystentowi rodziny w tym zakresie. Program szkolenia uwzględnia również problematykę diagnozowania sytuacji osoby doświadczającej przemocy, w tym określania poziomu jej bezpieczeństwa, budowania planu pomocy oraz zasad współpracy interdyscyplinarnej. Szkolenie ma charakter wykładowo-warsztatowy i kończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.
Szkolenie rozwija praktyczne umiejętności pomocy dla rodzin doświadczających przemocy domowej oraz profesjonalnej interwencji i diagnozy problemów występujących
w środowiskach objętych pomocą instytucjonalną. Udział w szkoleniu umożliwi uczestnikom zdobycie lub pogłębienie wiedzy w następujących obszarach: cel pierwszego kontaktu z osobą doświadczającą przemocy, podejmowanie działań prawnych na rzecz osób doświadczających przemocy. Ponadto uczestnicy szkolenia zostaną wyposażeni w praktyczną wiedzę dotyczącą narzędzi wykorzystywanych w pracy z rodzinami doświadczającymi przemocy, co bez wątpienia przełoży się na podwyższenie standardów pracy, a tym samym skuteczności proponowanych rozwiązań w zakresie przerwania przemocy.
W celu otrzymania pełnego opisu programu zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy.