Odkrywam, poznaję i wzmacniam siebie

Jak wzmacniać siebie będąc młodym człowiekiem? Wrodzone talenty, realizacja marzeń i celów

Kilka słów o warsztacie:

Całożyciowy rozwój bazuje na idei poznania siebie, a wiedza o własnych predyspozycjach pomaga w relacji z samym sobą oraz innymi, a także służy odnalezieniu swojego miejsca w świecie. Instytut Gallupa, który od kilkudziesięciu lat zajmuje się badaniem talentów, zaleca wykonywanie pracy nad poznawaniem siebie, aby docelowo talenty przemieniać w mocne strony. Najważniejszym elementem warsztatów jest doświadczenie uczniów, że każdy z nich ma wrodzone talenty, które mogą stać się „sprzymierzeńcami” na ścieżce realizacji marzeń i celów. Uczniowie również pozyskują wiedzę jak pracować z talentami, aby je rozwijać w pożądanym kierunku. Jak wzmacniać siebie będąc młodym człowiekiem? – na to pytanie odpowiedzią będzie udział w warsztatach. Kompleksowość programu zakłada, że w procesie odkrywania siebie przez dziecko, uczestniczą również rodzice i nauczyciele (uzupełnieniem zajęć mogą być również programy dla tych grup, gdzie poruszane są tematy takie jak: wsparcie emocjonalne uczniów w ich decyzjach, wiedza na temat talentów, koncentracja na mocnych stronach uczniów i ich wzmacnianiu).

Cele szczegółowe:

• Uczeń zdobywa wiedzę w zakresie rozpoznawania swoich talentów.
  • Uczeń potrafi wykorzystać swoje talenty do osiągania celów.
  • Uczeń dostrzega zależność pomiędzy znajomością siebie a adekwatną samooceną.
  • Uczeń uświadamia sobie, że różnorodność jest wartością.
  • Uczeń uświadamia siebie, że ważne jest posiadanie pasji i rozwijanie jej w kontekście zapobiegania zagrożeniom.

Zakres tematyczny:

1. Czym jest talent i jak go rozpoznać?
  2. Świadomość swoich zalet i jej wpływ na poczucie własnej wartości.
  3. Zalety a adekwatna samocena i obraz własnej osoby.
  4. Talenty a relacje międzyludzkie i współpraca w grupie.
  5. Rozwój pasji i zainteresowań jako ochrona przed agresją czy uzależnieniami.
  6. Rozwój pasji i zainteresowań jako ochrona przed agresją czy uzależnieniami.

Korzyści:

• Poznanie swoich talentów.
  • Zwiększenie odwagi do realizowania celów i marzeń na bazie wykorzystywania swoich mocnych stron.
  • Zbudowanie wspierającego obrazu siebie.

W celu otrzymania oferty zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy.

Program profilaktyczny Debata

Program rekomendowany Debata

Profilaktyka uzależnień od alkoholu
Program profilaktyczny Cukierki

Rozwijanie umiejętności życiowych uczniów klas I-III

Naprzeciw przemocy

Jak wyrażać trudne dla nas emocje czy uczucia, by nie ranić siebie i innych?